"Od czasu do czasu ludzie mówią mi: „Spokojnie, to tylko pies.”
Jeśli ty także myślisz, że to „tylko pies”, to może używasz też  określeń takich jak: „tylko przyjaciel”, „tylko wschód słońca”,  „tylko obietnica”. „Tylko pies” wniósł do mego życia istotę  przyjaźni, zaufania i czystej, nieposkromionej radości. „Tylko  pies” okazuje mi współczucie i cierpliwość, które sprawiają, że  staję się lepszym człowiekiem. Z powodu „tylko psa” wstaję rano,  chodzę na długie spacery i patrzę ze spokojem w przyszłość. Bo  dla mnie i ludzi takich jak ja, to nie „tylko pies”, ale ucieleśnienie  wszystkich nadziei i marzeń o przyszłości, dobrych wspomnień i  czystej radości z chwili, która trwa. „Tylko pies” wydobywa to, co  we mnie dobre i odwraca moje myśli ode mnie i codziennych trosk. Mam nadzieję, że pewnego dnia zrozumieją, że to nie „tylko pies”, ale istota, która uczy mnie człowieczeństwa i sprawia, że jestem czymś więcej niż „tylko człowiekiem

SANDRA LEE


Hodowla Royal Winter od 2017 roku jest połączeniem dwóch czołowych, polskich hodowli Związku Kynologicznego w Polsce: Royal Winter FCI i Siberian Love FCI.
Hodowla nasza zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce, oddz. Sopot.

Nasza przyjaźń ? Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że połączyły nas samoyedy.  Założycielami naszych hodowli były psy pochodzące z polskich hodowli. Jednak bardzo szybko podjęłyśmy decyzję, że do prowadzenia dobrej hodowli i dążenia do "ideału samoyeda" potrzebujemy świeżej krwi. W ten sposób zaczęłyśmy poszukiwana swoich ideałów. Do naszej hodowli dołączył topowy samiec z łotewskiej hodowli Smiling Miracle - Idol- utytułowany samiec, ojciec interchampionów, championów, TOP Samoyed 2017. Kolejnym importowanym samcem jest nasz Kenzo z czeskiej hodowli- samiec utytułowany, ojciec młodzieżowych championów i championów. Następnym krokiem był zakup Fujiego, pochodzącego z topowej europejskiej hodowli Smiling Snowball- mimo młodego wieku jest już utytułowanym samcem dumą naszej hodowli.

 

Nasze psy to przede wszystkim członkowie rodziny. Stawiamy na systematyczny rozwój, nie osiadając na laurach. Co ważne, od samego początku mamy jasno postawione cele i plan hodowlany, który sukcesywnie realizujemy. Na sukces naszej hodowli składa się wiele czynników, ale przede wszystkim przemyślane, dobrane pod względem charakteru i eksterieru skojarzenia. Posiadamy główne założenie i wizję "samoyeda idealnego", do czego dążymy wzbogacając naszą pule genetyczną w najbardziej znane, badane i topowe linie. 


Uwielbiamy aktywnie spędzać czas w asyście naszych psów, które odpłacają codziennym uśmiechem jak na samoyed przystało.

Priorytetem dla nas jest szczęście naszych szczeniąt w nowych domach, a co się z tym wiążę zadowoleni właściciele. Przy każdym miocie staramy się dobrać szczenię wg preferencji właściciela, dostosowując je do prowadzonego przez nową rodzinę trybu życia. Istotnym aspektem, o który pytamy przy rezerwacji jest kwestia czy potencjalny zainteresowany szuka szczenięcia na wystawy czy też nie. Oczywistym jest, że nie ma możliwości by cały miot rokował wystawowo, a w przypadku wcześniejszych rezerwacji informujemy właścicieli o kolejności rezerwacji. Szczenięta z naszej hodowli rezerwowane są prawie zawsze przed narodzinami. Aby dokonać rezerwacji potencjalny zainteresowany zobowiązany jest do podpisania umowy rezerwacyjnej.
Dla naszych szczeniąt szukamy przede wszystkim odpowiedzialnych rodzin.
Posiadanie malucha z naszej hodowli nie obliguje do brania udziału w wystawach, zawodach zaprzęgowych czy do zakładania hodowli. 

Wspólnie dążymy do doskonalenia rasy hodując zdrowe, przebadane psy. 

 

Zachęcamy do kontaktu. 

Marta Morawska & Olga Wiechowska 
Royal Winter FCI Team

 

Nasza hodowla jest pod opieką prawną 

Kancelarii Prawa Kynologicznego 

Adwokat Agnieszka Łyp-Chmielewskiej

www.psiparagraf.pl